Страницы

31.07.2013

Vara caurules - sens, bet konkurētspējīgs

Varš ir viens no pirmajiem metāliem, ko cilvēce sāka izmantot sadzīves vajadzībām. Taču senā izcelsme nav šķērslis tā pielietošanai dažādās konstrukcijās un ierīcēs arī mūsdienās. Nozīmīgu vietu vara izstrādājumu vidū ieņem caurules, ko izmanto dažādās iekštelpu komunikācijās. 

Vara caurules — pārbaudīta vērtība.

Vara caurules sekmīgi konkurē ar plastikāta un metālplastikāta ūdens piegādes caurulēm. Turklāt tās pat pēc atsevišķiem parametriem šos izstrādājumus pārspēj.

Vara cauruļvadiem neskādē baktērijas, taukvielas, eļļas u.c. vielas, un uz to sieniņām neveidojas organiski un neorganiski nosēdumi. Vara caurules ir izturīgas pret temperatūras svārstībām (temperatūras diapazons var svārstīties no — 200 līdz +250 grādiem. Tāpat varam ir zems temperatūras izplešanās koeficients. Šīs īpatnības faktiski nodrošina to, ka vara caurulēm nav bīstama ūdens sasalšana tajās.

Caurule paliek caurule?

Nespeciālistam visas caurules varbūt liksies vienādas, taču tā tas nav.

Mūsdienīgas santehnikas caurules un citus elementus (fitingus) izgatavo no vara, kas dezoksidēts ar fosforu. Šāda materiāla kausēšanas temperatūra sasniedz 1083 °C. Izstrādājumam piemīt augstas antikorozijas īpašības, tas nezaudē savas īpašības ekspluatācijas laikā, un viegli padodas lodēšanai.

Zinātāji teic, ka vara cauruļu kalpošanas laiks var būt pat 50 gadi.

Sadzīves sistēmās izmanto divu veidu caurules: atkvēlinātas un neatkvēlinātas. Pirmās tiek pakļautas termiskajai apstrādei, kā rezultātā kļūst mīkstas. Tas atvieglo montāžu, diemžēl, izturības rādītāji izstrādājumiem, salīdzinājumā ar neatkvēlinātajām, samazinās.

Hermētiska savienošana

Vara caurules savā starpā savieno ar apspaides vai lodējamiem fitingiem (dažādas formas un pielietojuma pārejas savienotājelementiem). Šos elementus izgatavo no misiņa. Fitingā atrodas saspiešanas gredzens, kas nodrošina hermētisku stiprinājumu. Gredzenu pievelk ar uzgriezni, izmantojot uzgriežņu atslēgu. Šādus fitingus ieteicams izmantot vietās, kur nav iespējams izmantot savienotājiekārtas ar atklātu liesmu, un kur ekspluatācijas laikā iespējams pārbaudīt savienojumu hermētismu.

Tērauda vai plastikāta cauruļu savienošanai ar vara izstrādājumiem tāpat izmanto fitingus. Detaļa jāizjauc, uz caurules jāuzmauc saspiešanas uzgrieznis un gredzens. Pēc tam vara cauruli ar uzgriezni un gredzenu jāievieto fitingā, un uzgrieznis jāpievelk līdz galam.

Ražotāji piedāvā dažādu izmēru un konfigurāciju fitingus, un gandrīz vienmēr iespējams atrast tieši to, kas nepieciešams.

Tomēr jāņem vērā, ka saspiešanas elementi nav visdrošākais savienošanas veids, un nereti šajās vietās rodas sūces. Cauruļu savienošanā eksistē arī kapilārās lodēšanas fitingi. Šķidruma līmenis plānā caurulē vai kapilārā kļūst augstāks par normālo tāpēc, ka molekulas pievelkas savstarpēji un pie caurules sieniņām. Šis efekts ļauj izkausētajai lodalvai vienmērīgi izplatīties pa lodvirsmu neatkarīgi no caurules stāvokļa. Šajā procesā nepieciešami speciāli fitingi.

Lodēšanu vara cauruļu savienošanā izmanto tad, ja savienojuma vieta atradīsies zem apdares (grīdā, sienās u.tml.), vai tad, ja ekspluatācijas laikā nav iespēju kontrolēt tās stāvokli.

Montāžas īpatnības

Vara cauruļu pielietojuma iespējas ir plašas: aukstā un karstā ūdens apgādē, apkures, kondicionēšanas un gāzes padeves sistēmās.

Sagatavošanās montāžas darbiem jāsāk ar cauruļu sagriešanu nepieciešamajā garumā. Vislabāk to paveikt ar speciālu cauruļu griežamo vai metāla šķērēm. Pēc tam ar vīli vai kasīkli griezuma vietas attīra un nogludina. Ja montāžā nepieciešamas specifiskas, sarežģītas konfigurācijas formas caurules, palīgā jāņem speciāls cauruļu izliekšanas instruments.

Dažkārt sistēmās vara caurules nepieciešams savienot ar citiem materiāliem. Piemēram, aukstā un karstā ūdens apgādes sistēmās var rasties nepieciešamība vara izstrādājumus savienot ar misiņu, tēraudu plastikātu. Šādām kombinācijām nav korozijas riska. Savukārt vara un cinkotā tērauda savienošana elektrolītisko procesu rezultātā var radīt cinkotā tērauda caurules bojājumu. Tāpēc savienošanā vajadzētu izmantot misiņa fitingu, turklāt ūdens kustībai jānotiek virzienā no cinka uz varu, nevis otrādi.

Avots

Caurules un fitingi

Pārdošanā: santehniskie fitingi, čuguna fitingi un pārējas santehniskās iericēs. Tērauda metināmais līkums, metināmā pāreja, tērauda metināmais trejgabals, tērauda metināmā eliptiskā noslēgtapa, tērauda metināmais atloks un daudz citu veiddaļu jūs atrodīsiet mūsu veikalā.

30.07.2013

Ventīļi, noslēgarmatūra

Ventīļi, noslēgarmatūra: tērauda metināmais lodveida ventilis (Dn no 15 -200), tērauda atloku lodveida ventilis (Dn no 15 -200), misiņa vītņu lodveida ventilis (D no 15 – 100 mm), misiņa vītņu lodveida ventilis gāzei (D no 15 – 50 mm)


22.07.2013

Ieskats cauruļu vēsturē


Pirms mūsu ēras

• 6000 gadus p.k. - izmantoja lielus māla traukus, ar kuriem ūdeni nesa no upēm un ezeriem, pārsvarā tos nesa vergi.

• 3000 gadus p.k. - Ēģiptē tika izrakti kanāli, pa kuriem upēs plūstošais ūdens nonāca baseinos, kur tas uzkrājās. Tika izveidotas pirmās ūdens akas, kas atradās ciematu centros. Ciematu iedzīvotāji ūdeni savām mājsaimniecībām piegādāja, nesot dažādus traukus ar rokām.

• 2700 gadus p.k. – 1000 gadus p.k. - Pirmo reizi ūdens piegādei tiek izveidotas caurules, pa kurām no ūdens krātuvēm ūdens tiek piegādāts uz izraktiem baseiniem un pirtīm. Tomēr ūdeni joprojām nepiegādāja katrai mājai atsevišķi. Cauruļu izgatavošanai izmantoja mālus un salmus, ko sastiprināja ar niedrēm un taukiem. Šajā laikā plaši izplatītas bija arī koka, bambusu, pat akmens caurules – cilvēki centās izmantot tos materiālus, kādi nu katrā reģionā bija visvairāk pieejami. Jāpiemin, ka pa caurulēm tecēja tekošs ūdens, netika izmantots spiediens.

• 1000 gadi p.k. - 1.gs. - Sākas dzelzs laikmets, un arī caurules sāka izgatavot no dzelzs. Romā 300 gadus p.k. pirmo reizi tika izveidota dzelzs cauruļu sistēma (to savienošana vēl nenotika metinot), kas piegādāja pilsētai un tai nozīmīgām ēkām (piemēram, pirtīm) tekošu ūdeni no upēm un ezeriem.

Agrīnie gadi un viduslaiki

• 1.gs. – 17.gs. - Pēc Romas impērijas sasniegumiem apūdeņošanas jomā zināmā mērā cauruļu un ūdensapgādes sistēmu attīstība uz laiku apstājās. Tiesa gan šajā laikā dažādu Eiropas karaļnamu pilīs parādījās pa primitīvai ūdens sistēmai, kādas Romā tika izmantotas jau sen.

13.-15.gs. caurules sāka izgatavot no dzelzs un svina, kā arī tās tiek metinātas kopā. Diemžēl svina izmantošana caurulēs rada daudz problēmu iedzīvotāju veselībai, jo svinam piemīt kaitīgas īpašības.

17.gs. parādījās pirmās caurules no čuguna.

18. gs. - Ar 18.gs. sākās tērauda cauruļu ēra. Pilsētās tika ieviestas cauruļu sistēmas. Tērauda caurules sāka aizvietot indīgās svina caurules. Parādījās vara caurules, bet plašāk tās sāka izmantot tikai 19.gs.

Tuvāk mūsdienām

19.gs. – 20.gs. - Plastmasas ēra – cilvēkus burtiski aizrauj iespēja itin visu izgatavot no plastmasas. Mūsdienās lielāko daļu cauruļu ražo no tieši no plastmasas – tas ir lētāk un energo efektīvāk. Plastmasas caurules mazāk plīst savienojumu vietās un ir vieglākas. Tās tiek izmantotas gan iekštelpās – vannas istabās, zemgrīdas apkurē, gan arī, lai ūdeni piegādātu mājām.

Avots

15.07.2013

Uzvarētāji

Konkursa izlozes rezultāti
Результаты розыгрыша
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=561319867262352&set=a.544950388899300.1073741828.544805742247098&type=1&relevant_count=1
1. Teflona lente OLIFAN paredzēta dzeramajam ūdenim, īpaši liela diametra caurulēm. Kāds ir viņas darba temperatūras diapazons?
c. no -260 C līdz +260 C
Izlozes uzvarētājs - Evita Vimba

2. Silikons GEBSICONE ir mastika ar fungistatisku ietekmi. Kur viņu var pielietot?
b. emaljai, porcelānam un stiklam
Diemžēl, neviens neatbildēja pareizi
К сожалению, никто не ответил правильно

 3. Tepe GEBATOUT-2 ir augstas kvalitātes blīvēšanas materiāls, paredzēts dzeramajam ūdenim. Kāda ir viņa krāsa?
a. zaļa
Izlozes uzvarētājs - Eriks Andzans

4. GEBATANCHE ir augstas kvalitātes anaerobie sveķi. Kur viņus pielieto?
c. ūdensvada un kanalizācijas sistēmām
Izlozes uzvarētājs - Aleksandrs Jākobsons

5. GEB produkciju ražo:
b. Francijā
Izlozes uzvarētājs - Jelena Stankovska

6. Smērviela GEBEX paredzēta plastmasas cauruļu montāžai ar lieliskām slīdēšanas īpašībām, piemērota jebkuriem diametriem. Cik ilgi var viņu uzglabāt slēgtā veidā?
c. 2 gadus
Izlozes uzvarētājs - Нина Фёдорова

Apsveicam! Поздравляем!

08.07.2013

KONKURSS

KONKURSS! KONKURSS! KONKURSS!

LIKE + SHARE + atbildi uz jautājumu = Balva
Katru dienu jauns jautājums un iespēja laimēt 2 biļetes uz kino. Uzvarētājus uzzināsim 15. jūijā.


https://www.facebook.com/nidijaLV


22.06.2013

caurules un fitingi 8000 pozicijas



Kopumā mūsu katalogā piedāvājam vairāk nekā 8000 pozīcijas:

Caurules,
tērauda caurules, 
kapara caurules, 
kanalizācijas caurules, 
radiatori, 
tērauda vītnes, 
tērauda cauruļu griešana,
veiddaļas, 
veidgabali, 
fasondaļas, 
līkumi,
uzmavas, 
noslēgtapas, 
atloki
turētāji, 
ventiļi, 
piegāde,
vītņu griešana, 
santehnika, 
armatūra,
čuguna lūkas, 
čuguna vāki, 
bezvītņu savienojumi,
bezvītņu savienotāji, 
remontuzmavas, 
remontskavas,
čuguna veiddaļas, 
transporta pakalpojumi u citi